Araç Kiralama Sözleşmesi

Araç Kiralama Sözleşmesi
1-Araç Kiralama Sözleşmesi, Kiralayan ve Kiracı Arasında Düzenlenen Bir Formdur. Bu Form da Kiralanan Aracın Alış ve Dönüş Tarihleri, Kiralama Saati, Kiralama Süresi, Alış ve Dönüş Lokasyonları, Ödenecek Tutar ve Kiracının Tc Nosu (Yabancı İse Pasaport Nosu),Ehliyet Nosu, Açık Adresi, İletişim Bilgileri nin Yer Aldığı Bir Sözleşmedir.
2-''Genel Koşullar' 'Başlığı Adı Altındaki Tüm Madde ve Şartları Araç Kiralayan Kabul Etmiştir.
3-Kiracı Ehliyet, Kimlik ve Pasaportunun Asıllarını Kiralama Şirketine İbraz Etmek Zorundadır.
4-Araç Kiralayacak Sürücünün Ekonomik Sınıf Araçlar A-B Grup İçin En Az 4 Yıllık Sürücü Belgesine Sahip Olması C-D Grup Araçlar İçin 26 Yaş ve 6 Yıllık Ehliyete Sahip Olmalıdır.
5-Araç kiralama Süresi En Az 7 Gün ve Üzeridir.1-3 Gün Arası Olan Rezervasyonları Kiracı Firma Araç Müsaitiliğine Göre İptal Etme Hakkına Sahiptir.
6-Kiralama Sözleşmesi Üzerindeki Araç Dönüş Tarihi ve Saatinde Olan Gecikme Durumunda Sabah 08:00 ile 20:00 Saatleri Arasında 2 (İki) Saat Opsiyon Bulunmakta Olup,21:00 ile 07:00 Saatleri Arasında 1 Saat Gecikme Opsiyonu Bulunmaktadır. Bu Zaman Dilimlerini Aşımlarda 1 Günlük Kiralama Bedeli Alınmaktadır.
7-Araç Kiralayan Müşteriler Kiraladıkları Aracı Yolcu ve Yük Naklinde Kullanamazlar.
8-Kiraladıkları Aracı Sözleşme Üzerinde Yer Alan, Sözleşmede Adı Soyadı Bilgileri ve İmzası Bulunan Kişi ve Ek Sürücü Haricinde Kullanamaz. Kullanıldığı Durumlarda Kasko ve Sigorta Devre Dışı Kalarak Hasarın Tamamı Kiracı Tarafından Talep Edilmektedir.
9-Kiracı Kiralamış Olduğu Araç İle Yurt Dışına Çıkamaz.
10-Kiralama Süresi İçerisinde Doğacak HGS,OTOYOL Ücretleri Trafik Cezaları Aracı Kiracıya Ait Olup İtiraz Ettiği ve Ödemediği Durumda TC Mahkemeleri ve İcra Daireleri Yetkilidir.
11-Aracı Kiralayan Kiracı Aracı Teslim Aldığı Gibi Teslim Etmek Zorundadır.
12-Kiralama Yaparken Kiracı Ek Sürücü Var ise Onun Bilgilerini İbraz Ederek, Ek Sürücü Ücreti Ödemek Şartı ile Tüm Haklardan Faydalanabilir.
13-Aracın 3. şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içerisinde ) sigorta garantisi kira ücretinin içerisindedir. İsteğe bağlı olarak ferdi hayat sigortası için günlük 25 Euro ödenmesi gereklidir. Sigortaların geçerli olabilmesi için, aracın yerini değiştirmeden; trafik kaza ve alkol raporunun alınması, kazada tamamen kusurlu bulunulmaması, aracın alkollü ve uyuşturucu etkisi altında veya yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Hırsızlık durumunda ise polis veya jandarmanın tutanak tutması yeterlidir. Raporların en geç 24 saat içersin de ofisimize ulaştırılması gereklidir.
14-Kiralama Yapılan Araçta Günlük Km Sınırı 300 Km Olup Aylık Kiralamalarda 4000 Km dir. Aşımlarında 3.75 Ek Ücret Alınmaktadır.30 Gün ve Üzeri Kiralamalarda Km Sınırı Yoktur. 
15-Araç Kiralama Yaparken Ödeme Havalimanında Yapılmaktadır. Depozito, Provizyon, Senet Gibi Taleplerimiz Yoktur.
16-Araç Kiralama Ücretini Aracı Teslim Alırken Kredi Kartı ile Yapabilirsiniz.
17-Kiralama Yaparken Mini Hasarları Kapsayan MİNİ KASKO (LFC) Tercihi Yapılarak Araçta Meydana Gelen Mini Hasarlarda Kolluk Kuvvetleri Özel Hastahaneden Alınan Alkol Raporu Talep Edilmemektedir. Ufak Hasarlarda Herhangi bir Muafiyet Söz Konusu Değildir.
18-Kasko ve Sigortanın Geçerli Olabilmesi İçin Alkol-Uyuşturucu Kullanılması Durumunda Kasko ve Sigorta Geçerliliğini Tamamen Yitirmektedir. Aynı Şekilde ,Yasak Hız Sınırlarını Aşmak, Ters Yoldan Giderek Trafiği Tehlikeye Atmak, Sabit Duran Ağaca, Sabit Duran Duvara ,İnsana ve Araca Çarpmada da Kasko ve Sigorta Devre Dışındadır. 19-Sigorta ve Kaskonun Geçerli Olabilmesi İçin Kaza Tutanağının Kaza Yerinde Düzenlenmesi, Olay Yeri Resimlerinin Çekilmesi, Kaza ve Alkol Raporlarının Eksiksiz Olarak Kiralama Şirketine 48 Saat İçerisinde Tebliğ Edilmesi Gerekmektedir.
21-Tüm Araçlarımız Full Sigorta Kapsamında Olup,1-7 Gün Aralığındaki Kiralamalarda ''Mini Hasar Sigortası'' Seçimi Zorunludur.
22-Kiralama Yapılan Araçta Herhangi bir Arıza ve Kaza Durumunda Kiralama Şirketi ile İletişime Geçerek Yedek Araç Hizmetinden Faydalanabilir. Kaza Durumunda ise POLİS-JANDARMA Raporu Kiralama Şirketine Teslim Edildikten Sonra Sigorta Şirketinin Tedarikçisinin Durumuna Göre 24 Saat İçerisinde Yedek Araç Teslimatı Yapılmaktadır.

23-Kiralanan Aracı Erken Teslim Etme ve Kiracı Araçtan Vazgeçme  Hallerinde, Kiralama Ücreti İadesi Yapılmamaktadır. Kalan Kiralama Günü Kadar Alacaklı Olarak Kalmaktadır. Kiralama Ücretini Talep Eden Müşterilerden Toplam Kiralama Tutarından Kiralanan Gün Kadar Günlük LFC Sigorta Bedeli Kesilerek, Ücret İadesi Yapılmaktadir.
24-Çocuk Koltuğu, Navigasyon, Port Bagaj Gibi Extra Talepler Extra Ücretler İçermektedir.
25- Kiralamış Olduğunuz Aracı Kayseri Erkilet Havalimanından Teslim Alıp İadeyi Kayseri Havalimanı Erkilet Havalimanına Yapabilirsiniz. Havalimanında Teslimat ve İade İçin Herhangi Bir Ödeme Söz Konusu Değildir.
26-Kiralanan Aracın Çalınması Durumunda Aracın Anahtarının Kiracıda Olması Durumunda En Yakın Kolluk Kuvvetlerine Baş Vurarak Çalıntı Raporu Yada Tutanağı Almalıdır. Aracın Çalınmasında Anahtarın Kiracıda Olmaması Durumunda Sigorta ve Kasko Teminat Dışı Kalmaktadır. Bütün Masraflar Kiracı Ödemekle Yükümlüdür.
(İşbu Maddelerin Her Hakkı Saytur Otomotiv Ltd.Şti. Saklıdır. Herhangi bir Amaçla Kullanan ve Paylaşanlarda TC Mahkemeleri Geçerlidir)

Whatsapp Telefon