KİRALAMA ŞARTLARI

İnternet Üzerinden Yapılan Rezervasyonların Geçerlilik Şartları ve Sonrası

1-İnternet Üzerinden Yapılan Rezervasyonlarda Formdaki Boşlukların Eksiksiz Olarak Doldurulması Gerekmektedir. Lütfen Vermiş Olduğunuz İletişim Bilgilerini Doğru Ve Eksiksiz Yazdığınıza Emin Olun…

2-Ad ,Soyad Bilgisi İletişim ve Mail Adresİ Eksiksiz Doldurulması Zorunlu Alanlardandır.

3-Rezervasyon Talebiniz Alındığında Aracın Müsaitliğine Göre Bakılıp Tarafınıza 24 Saat İçerisinde Olumlu Yada Olumsuz Bilgi Verilir. Aracın Müsait Olmaması Durumunda Farklı Model ve Marka Muadil Araç Getirilebilir.

4-Aracın Müsait Olmaması Durumunda Farklı Model ve Marka Muadil Araç Getirilebilir.

4-Talep Etmiş Olduğunuz Araçta Müsaitlik Yok İse Farklı Bir Araç Seçeneği Sunularak Sizden Gelecek Olumlu Yada Olumsuz Cevaba Göre Talebiniz Onaylanır.Yada İptal Edilir.

5-Uçağa Binmeden Önce Yapılan Rezervasyonlar, Rezervasyon Sonrasında İletişime Geçip Uçak Bilet Detaylarını Göndermediğiniz Zaman Rezervasyon Talebinizi İptal Etme Hakkına Sahip Olduğumuzu Belirtmek İsteriz.

6-Rezervasyon Sonrasında Onaylandığına Dair Çağrı Merkezimiz ve Müşteri Temsilcimiz Tarafından Hem İletişim Numaranızla İletişime Geçilerek, Hem de Mail Adresinize Gelen Elektronik Mail İle Tarafınıza Bilgi Verilmektedir.

7-Rezervasyon İptal Talebi Rezervasyon Alış Saatinden 12 Saat Önce Yapılabilir. Uçağa Binmeden Yada İndiğiniz Anda, İptal Edilen Rezervasyonlarda Havalimanına Araç Teslimatında İptal Olan Rezervasyonlarda ise 30 Euro Hizmet Bedeli Alınmaktadır.

8-Rezervasyon İptal İşlemlerini +90 535 555 83 29 Nolu Whatsap Hattımızdan Yada +90 352 222 43 66 Nolu İletişim Numaramızdan Yapabilirsiniz..

9-Araç Teslimat Süreci Rezervasyon Sırasında Belirtilen Gün ve Saatte Havalimanında Uçak Kodunuza Göre Sizi Dış Hatlar Yada İç Hatlar Çıkış Kapısında İsminizin Yazılı Board İle Bekleyen Görevli Bir Personelimizin Olacağını, Aracınızın ise Otoparkta Temizliği ve Dezenfektan İşlemlerinin Yapılmış Olarak Teslimata Hazır Olduğunu Belirtmek İsteriz.

10-Araç Kiralama İşlemlerini Personelimiz Havalimanında Tamamlayıp, Fazla Vaktinizi Almadan Yolcu Edecektir. Araç Kiralamak İçin TC Nüfus Cüzdanı ,Ehliyet,(Yabancı Uyruklular İçin) Pasaport Gerekmektedir. Ehliyet Kayıp İse Kayıp Olduğuna Dair Belge İbraz Etmek Zorundadır.

11-Ödeme Havalimanında Aracı Teslim Eden Personelimize Yapılmaktadır.Kredi Kartı,Provizyon,Senet Talep Edilmemektedir.

12-Extra Talep Edilen Çocuk Koltuğu, Navigasyon, Extra Km Paketi, Muafiyetsiz Kasko Extra Ücret Karşılığında Satın Alınabilir. Sözleşmeye Eklenebilir.

13-Aracın Kaza ve Arıza Durumunda, Sigorta Tedarikçisinin Müsaitliğine Göre 24 Saat İçerisinde Yedek Araç Temin Edilmektedir. Aracın Kaza ve Arıza Durumunda Araç Cekici ile Servise Çekildikten Sonra Yedek Araç Süreci Başlamaktadır.Yedek Aracı Kiralama Şirketi Vermemektedir. Sigorta Tur Asist Firması Yedek Araç Hizmetini Vermektedir. Teknik Problemler ile İlgili 7/24 Müşteri Hizmetlerimiz Sizi Türkiye’nin Her Noktasında Anlaşmalı Servislere Yönlendirilip Mağduriyetiniz Giderilmektedir. Bununla İlgili Kesintisiz Hizmet Vermekteyiz.

14-Tüm araçlarımız Full Sigorta Kapsamında Olup, 1-7 gün aralığındaki kiralamalarda "Mini Hasar Sigortası" seçimi zorunludur.

Saytur Oto Kiralama Keyifli Yolculuklar Diler…

ARAÇ KİRALAMA İÇİN GEREKLİ OLAN ŞARTLAR AŞAĞIDA BELİRTİLDİĞİ  GİBİDİR.


*Trafik ve Alkol Raporları Kazadan Hemen Sonra Düzenlenmelidir. Kaza Çift Taraflı İse Karşı Tarafa Ait Ruhsat Forokopisi, Sigorta Poliçeleri, Ehliyet Fotokopisi Kaza Anında Karşı Taraftan Alınmalıdır. Karşı Tarafa Size Ait Olan Belgeler Verilmelidir.

*Araç Kiralamak İsteyen Müşterilerin Araç Kiralamadan Önce Mutlaka Bilmesi Gereken Bi Takım Noktalar Vardır. Oto Kiralama Şartlarını Bilmeden Plan Yapmak Hem Zamanınızı Hem de Tatilinizi Boşa Geçirmiş Olabilirsiniz…Bu Yüzden Araba Kiralamaya Karar Vermeden Önce  Araç Kiralama Şartlarını Öğrenmeniz ve Aşağıda Belirtilen Maddelere Dikkat  Ederek Sağlıklı Bir Araç Kiralama Yapmanızı Tavsiye Ediyoruz...
*Kayseri Havalimanı Oto Kiralama Firmasından Kiralanan Aracın Alkollü, Herhangi Bir Madde Etkisi Altında veya Hız Sınırlarının Üzerinde Kullanılması ve Aracı Kiralayan Kişinin Tamamen Kusurlu Olması Durumunda Aracı Kiralayan Kişi Oluşabilecek Tüm Hasar ve Masraflardan Sorumlu Tutulur...
Araç Kiralama Şartları Nelerdir?
1.Sürücü Yaşının En Az 24 Olması Gerekmektedir…
Kasko Şirketleri ve Sigorta Şirketleri Açısından Oto Kiralamak İsteyen Sürücünün Yaşının En Az 24 Yaş Olması Ve  4 Yıllık Sürücü Belgesine Sahip Olması Gerekmektedir…
2.Ehliyet Süresi…
Eko A1-Eko A2-Eko A3 Sınıf Araç Kiralamak İçin Minimum 4 Yıllık Sürücü Belgesi  Şartı Üst  ve Lüx Sekment Araç Kiralamak İçin Minimum 6 Yıllık Sürücü Belgesine Sahip Olmalıdır. Minibüs ve Midibüs İçin ise En Az 6 Yıllık Ehliyet Süresi Gereklidir…
3.Ek Sürücü..
 Kiralama Yapılan Araç Kiralanırken Belirtilerek ve Ek Sigorta Ödenmesi Durumunda Birden Fazla Kişi Tarafından Kullanılabilir..Ek Sürücülerin  Kontrat Düzenlenirken Kira Kontratına Ad Soyad, Ehliyet No,Pasaport No,Tc No Gibi Bilgilerin İşlenmesi Zorunluluğu Vardır. Bu Sayede EK SÜRÜCÜ Sigorta ve Kasko Kapsamına Alınarak Tüm Haklardan Faydalanabilir…
4.Kilometre Sınırı.
Kiralanan Aracın Günlük Belirli  Bir Sınır Dahilinde Olması, Km Aşımlarında İse Ek Olarak 1,75 Kuruş Km Farkı Alınmaktadır. Kiralama Yaparken Sınırsız Km Tercihi Belirli Bi Ücret Karşılığında Satın Alınabilir. Buda Kontrat Üzerinde Belirtilebilir..
5.Ödeme Yöntemleri
 Araç Kiralama İşlemi Yapıldıktan Sonra Ödeme İşlemler Aracı Teslim Alırken Aracı Teslim Aldığınız Personele Ödemeyi Kredi Kartı ve Nakit Olarak Ödenilebilir.Kiralama Esnasında Şirketimizde Kredi Kartı, Senet, Depozito ve Provizyon Talep Edilmemektedir…
6.Mini Hasar Kaskosu-Sigortası 
Kiralama Yaparken Mini Hasarları Kapsayan MİNİ KASKO Tercihi Yapılarak Araçta Meydana Gelen Mini Hasarlarda Polis- Jandarma Raporu Özel Hastanelerden İstenilen Alkol Raporu Talep Edilmemektedir. Ufak Hasarlarda da Herhangi bir Muafiyet ve Ödeme Söz Konusu Değildir.
7.Kasko/Sigorta İçin Bazı Şartlar Gerekmektedir.
Kasko ve Sigortanın Geçerli Olması İçin Alkol-Uyuşturucu Kullanılması Durumunda Kasko ve Sigorta Geçerliliğini Tamamen Yitirir. Aynı Şekilde ,Yasal Hız Sınırlarını Aşmak ,Ters Yoldan Giderek Trafiği Tehlikeye Sokmak, Kontratta Yazan Sürücüler Haricinde Araç Kullanılması Sigorta ve Kasko Kapsamından  Çıkmaktadır. Sigorta ve Kaskonun Geçerli Olabilmesi İçin Trafik ve Alkol Raporlarının Kaza Anında  Tam ve Eksiksiz Olarak Tutulması Karşı Tarafın Evraklarının Fotokopilerinin Alınması ve En Geç 48 Saat İçerisinde Kiralama Yapılan Firmaya Teslim Edilmesi Gerekmektedir…
8.Aracı Teslim Alırken ve Teslim Ederken
Kiralama Yapılan Aracı Teslim Alırken ve Teslim Ederken Avadanlıkları ve Bütün Aksamları Doğru Bi Şekilde Teslim Edilmeli Aksi Durumlarda Araç Kirada İken Oluşan Arızalarda Kiralama Şirketi Bilgilendirilmelidir.
9.Arıza ve Kaza Durumunda…
Kiralama Yapılan Araçta Herhangi bir Arıza ve Kaza Durumunda Kiralama Şirketi İle İletişime Geçerek Yedek Araç Hizmetinden Faydalanabilir. Kaza Durumunda Polis-Jandarma Raporu Kiralama Şirketine Teslim Edildikten Sonra Sigorta Şirketinin Tedarikçisinin Durumuna Göre 24 Saat İçerisinde Yedek Araç Teslimatı Yapılmaktadır.
10.Ekstra Ücretler…
*Navigasyon, Çocuk Koltuğu (Bebek Koltuğu),Mini Kasko (Lastik-Far-Cam Kaskosu) Bunlar Extra Ücretler İçermekte, Olup Kiralama Yaparken Bunları Belirli Bir Ücret Karşılığında Kiralama Yaptığınız Şirketten Talep Edebilirsiniz.
11.Aracı Teslim Alma ve İade
Saytur Oto Kiralamadan Kiralama Yaptığınız Araçları Kayseri Erkilet Havalimanından Tekrar İade İşlemlerini Kayseri Havalimanı'na  Yapabilirsiniz..Farklı  Lokosyanlara Bırakmak İçin Drop Ücreti Karşılığında Aracı Farklı Bi Şehire Bırakabilirsiniz…
12.Trafik ve Park Cezaları
Kiralama Süresi İçerisinde Sözleşmede Yer Alan Saat ve Tarihler Arasında Yazılan Tüm Trafik Cezaları ve Park Cezaları Kiracıya Aittir…Aracın Park Yasağından ve Alkollü Kullanımlardan Dolayı  Alıkonulması Kiralama Süresine Dahil Değildir…
13.Hırsızlık Durumunda
Kiralanan Aracın Çalınması Durumunda Aracın Anahtarının Kiracıda Olması Durumunda En Yakın Kolluk Kuvvetlerinden Alınan Çalıntı Raporu Yada Tutanağı Olduğu Durumlarda Kasko Kiracıdan Herhangi Bi Talepte Bulunmaz. Aracın Çalınması Durumunda Anahtar Kiracıda Değilse Kasko Devre Dışı Kalır. Bütün Masrafları Kiracı Ödemekle Yükümlüdür…
*3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır.Teminat Sınırları Dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.(Ölüm,Sakatlanma,Yaralanma gibi kazalarda talep edilecek Extra Tazminat Tutarları)
(İşbu Maddelerin Her Hakkı Say tur Otomotiv Ltd.Şti. Saklıdır. Herhangi bir Amaçla Kullanan ve Paylaşanlarda TC Mahkemeleri Geçerlidir)
Saytur Oto Kiralama KEYİFLİ-HUZURLU-GÜVENLİ Yolculuklar Diler.....


Whatsapp Telefon